Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > КК Вардар против МЗТ Уни Банка во 1/4-финалето
КК Вардар против МЗТ Уни Банка во 1/4-финалето

КК Вардар против МЗТ Уни Банка во 1/4-финалето

По крајот на регуларниот дел во 2.лига, КК Вардар е лидер. Во плеј-офот ќе играме против МЗТ Уни Банка. Во продолжение табелата и двојките за плеј-офот во втората по квалитет кошаркска лига:

ТАБЕЛА: Вардар 39, Работнички 38, Соколи 1933 38, Ангели 36, Водно Санс 34, МКК Куманово 34, ГКК Охрид 34, МЗТ Скопје Уни Банка 33, Шкупи 33, Борец баскет 29, Баскет Кам 25, Црн Дрим 23;

ДВОЈКИ – ЧЕТВРТФИНАЛЕ

Вардар – МЗТ Скопје Уни Банка

Работнички – ГКК Охрид

Соколи 1933– МКК Куманово

Ангели – Водно Санс

*натпреварите се играат на 22, 26 и (ако треба) на 29.април