Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Познат терминот за првиот дуел во плеј-офот на Вардар
Познат терминот за првиот дуел во плеј-офот на Вардар

Познат терминот за првиот дуел во плеј-офот на Вардар

Како што е познато, по крајот на регуларниот дел во 2.лига, КК Вардар беше лидер. Па со тоа бо плеј-офот  ќе играме против МЗТ Уни Банка, познат е терминот за првиот дуел.

Како подобро пласирани ја имаме предноста на домашниот терен во оваа серија. Дуелот број еден се игра задутре, недела 24.април. Натпреварот во малата сала при Спортскиот центар Кале е закажан за 18:00 часот.