Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Пет меча за младите категории на КК Вардар овој викенд
Пет меча за младите категории на КК Вардар овој викенд

Пет меча за младите категории на КК Вардар овој викенд

Од денес па се до недела во младите кошаркарски категории пет екипи на кошаркарскиот тим “Вардар“ ќе ги одигаат своите дуели од лигите. Од тоа три ќе одиграме на домашен терен во малата сала при С.р.ц “Кале“ во Скопје.  На домашен терен играме со момците М16 и М15, покрај тоа девојките од М18 се исто така домаќини.

РАСПОРЕД

M18: Чаир- ВАРДАР, 03/02/2019, 18-00 часот

М16: ВАРДАР- ФМП Академија  02/02/2019, 15-00 часот

М15: ВАРДАР- Работнички 02/02/2019, 13-00 часот

М14: Спартак- ВАРДАР 01/02/2019, 20-30 часот

М18(ж) ВАРДАР- Баскет Кам 03/02/2019, 14-00 часот