Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Петрушевска со интернационален трансфер, заминува во Дафни од Атина
Петрушевска со интернационален трансфер,  заминува во Дафни од Атина

Петрушевска со интернационален трансфер, заминува во Дафни од Атина

Една од најдобрите вардарови кошаркарки, постојаната македонска репрезентативка, Јована Петрушевска ја очекува сериозен испит во кариерата. Таа прави интернационален трансфер во соседна Грција. По четири години во вардаровиот состав каде што се закити со шампионска титула и Куп пехари дојде време за нов предизвик.

241272883_10220163876869339_4508712861461938532_n

Заминува во главниот град на нашиот јужен сосед, ќе биде дел од тимот на „Dafni Athens“ од Атина. Нејзиниот квалитет сега ќе може да биде надграден во една лига која е на повисоко рамниште од нашата.

241549460_10220163874389277_3005194354447275058_n
Редакцијата на Вардар фанс и посакува успех во  новата средина.