Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > ЖКК Вардар М14 обезбеди пласман на Ф-4

ЖКК Вардар М14 обезбеди пласман на Ф-4

202712182_479265339964733_8838377359293376706_n

Кај девојките во баскет лигата М14, вчера се  одиграа дуели за пласман на завршниот Ф-4 турнир. Истиот ќе се игра на 22. односно 23. јуни во Скопје.

ЖКК Вардар М14 на мегдан ја имаше екипата на Баскет КАМ,  на  оваа средба ние доминиравме и дојдовме до висока победа со дури 70.поена повеќе од ривалот. Со триумфот 84-13 обезбедивме настап на завршниот турнир, каде се екипите на Бадел 1862, Струга 2009  и Крива Паланка.