Wednesday ,25 May 2022
Последни:
Home > Комити > Македонските навивачи меѓу најдобрите на ЕП!! (ВИДЕО)
Македонските навивачи меѓу најдобрите на ЕП!! (ВИДЕО)

Македонските навивачи меѓу најдобрите на ЕП!! (ВИДЕО)

Македонските навивачи се меѓу најдобрите на Европското првенство (ако не и најдобри). Пофални зборови и видеа објавуваат сите ширум Европа кои велат дека македонските навивачи се најпријатното изненадување на ЕП и дека е навистина штета што за нив завршува настапот на ЕП и во градот Букурешт.

Низ улиците на Букурешт овие денови преовладуваше ,,црвено-жолтата” боја и македонските навивачи кои беа во огромен број.  Видеа пристигнуваат од сите страни.. Погледнете едно од нив ТУКА и ужувајте.

Ни останува само да се надеваме дека вака сплотени ќе бидеме и понатаму, овој пат во квалификациите за Светското првенсто, кои се веќе започнати.