Monday ,19 October 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > ОК Вардар со убедлива победа над Штип во 1.коло
ОК Вардар со убедлива победа над Штип во 1.коло

ОК Вардар со убедлива победа над Штип во 1.коло

Црвено-црниот одбојкарски колектив,  со убедлива победа ја започна  новата сезона 2020/2021. Победата дојде со максимални  0:3 на гостувањето во  Штип кај истоимениот противник.  „

Вардар  кој беше фаворит на оваа средба, доминираше од самиот почеток, добивајќи го првиот сет со 25:13, дел од мечот значајна улога имаше младиот, Оливер Куновски. Во вториот, искусните  Симовски и Илиев  ги носеа вардарци до  0-2 со резултат, 25:19.

Последниот, третти сет го добивме со резултат 20:25.