Tuesday ,16 July 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > Пораз на Пелистер Волеј и во Скопје од Вардар Жени 2019
Пораз на Пелистер Волеј и во Скопје од  Вардар Жени 2019

Пораз на Пелистер Волеј и во Скопје од Вардар Жени 2019

Вардар Жени 2019 – Пелистер Волеј 3:1

Во рамките на 4. коло од втората фаза екипата на Пелистер е поразена од екипата на Вардар Жени 2019, во еден многу важен натпревар и за двете екипи.

Вардарки на домашен терен дојдоа до важна победа над ривалот од Битола.Гостинот поведе со 0-1 на почетокот (21:25), ние со победа во вториот сет од  25:17 се вративме во игра и изедначивме на 1-1. Во следните два доминиравме и со резултат  25:19 и  25:10 дојдовме до конечни 3-1.