Thursday ,28 May 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > Одбојка: И машкиот тим на Вардар започна со 0-3 во Купот
Одбојка: И машкиот тим на Вардар започна со 0-3 во Купот

Одбојка: И машкиот тим на Вардар започна со 0-3 во Купот

Момците од одбојкарскиот клуб “Вардар“ како и дамите претходно настапија во првиот меч од 1/4-финалето во Купот на Република Македонија.

Исто така и одбојкарите на Вардар тргнаа со гостинска победа со високи 0-3. Наш ривал во оваа рунда е тимот на ОК Весна Пробиштип. Реваншот би требало да бида само формалност.  Следен предизвик за лидерот на табелата во одбојкарската машка лига е дуелот против ОК Џио Струмица. Истиот е закажан за понеделник, 24.февруари со почеток во 17-00 часот. Ние сме домаќини во малата сала при Срц “Кале“ во Скопје.