Thursday ,21 September 2023
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > ЖКК Вардар со гостинска победа во Струга
ЖКК Вардар со гостинска победа во Струга

ЖКК Вардар со гостинска победа во Струга

ЖКК Вардар гостуваше викендов кај Струга 2009, на меч на кој ние бевме подобар противник остваривме победа со 13.поена повеќе.

Вардарки остварија предност од шест поена по првите 10.минути, на крајот на првата четвртина беше 17-23 за нас. На одмор заминавме со двоцифрена предност, односно со 11.поена повеќе, на пауза на семафорот во салата „Нико Нестор“ беше 26-37 за нас. Во вториот дел ја задржавме предност и остваривме триумф со конечен резултат  63-76 за нас.