Tuesday ,28 March 2023
Последни:
Home > Uncategorized > Преглед 13.коло! Сите фаворити со победи, Вардар останува лидер
Преглед 13.коло! Сите фаворити со победи, Вардар останува лидер

Преглед 13.коло! Сите фаворити со победи, Вардар останува лидер

Изминатиот викенд се одигра 13.коло кај дамите во женската сениорска ракометна лига. Во оваа предпоследна рунда сите фаворити имаа лесни задачи и дојдоа до сигурни победи над своите ривали, Вардар, Чаир и Куманово остварија победи. Најинтересно беше во Гевгелија каде битолчанки остварија гостинска победа со само еден гол повеќе. Ова се резултатите од оваа рунда:

На табелата Вардар останува лидер, најверојатно така ќе биде и по крајот на есенскиот дел, потреба е само победа во последната рунда против “фенерџијата“ во групата:

Двојките за последното коло од оваа група фаза воедно последно и во 2022.година се следни:

*Спартак-ВАРДАР

*Скопје-Ѓевгелија

*Пелистер-Куманово

*Шампион-Чаир