Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > СЕХА: Вардар ќе игра во Групата-Б со Загреб, Партизан и Татран
СЕХА: Вардар ќе игра во Групата-Б со Загреб, Партизан и Татран

СЕХА: Вардар ќе игра во Групата-Б со Загреб, Партизан и Татран

СЕХА регионалната лига, денес  ги објави учесниците и групите во новата сезона од дивизијата „Југ“ во регионалната СЕХА лига.

  Вардар ќе биде дел од групата Б со Загреб, Партизан и Татран Прешов, во другата група-А се тимовите на: Еурофарм Пелистер, Веспрем, Нексе и Војводина. Сепак,  Веспрем и  Загреб, ќе играат дирекно понатака без дуели во групата поради настапите во ЛШ.

Останатите екипи ќе одиграат по четири меча, дома и гости, против двата тима во  групата. Без разлика на пласманот, сите осум екипи ќе играат во осминафиналето.

SEHA-Gazprom_playing_system_2022-2023