Tuesday ,28 March 2023
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Младинките во 2.коло гостинки на Шампион
Младинките во 2.коло гостинки на Шампион

Младинките во 2.коло гостинки на Шампион

Младинките на ЖРК Вардар во 1.коло отворија со убедлива победа над Стружанка, следи 2.коло од групата-А каде што се натпреваруваат нашите дами оваа сезона.

Девојките на Александар Царчев веќе задутре, четврток (22/12/2022) ќе гостуваат кај екипата на ЖРК Шампион. Дуелот од оваа втора младинска рунда  ќе се игра во салата „Методија Андонов-Ченто“ со почеток во 20-00 часот.