Sunday ,26 May 2019
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Вардаровите кошаркарки со “103-ка“ во средбата против Гостивар
Вардаровите кошаркарки со “103-ка“ во средбата против Гостивар

Вардаровите кошаркарки со “103-ка“ во средбата против Гостивар

Вчера во рамки на 17.коло од женската Прва лига екипата на женскиот тим Вардар се сретна со тимот на Гостивар. Вардарки “формално“ беа гости на оваа средба. Истата се одигра во нашиот дом, малата сала при Спортскиот центар “ Кале“ во Скопје.

Избраничките на  Жаклина Стојановска прикажаа нова доминантна партија како и што не навикнаа во оваа сезона. Дојдовме до седмата победа оваа пролет во лигата, или вкупно осма во низата по единствениот пораз сезонава. Доминиравме над гостиварчанки во целост, прашање кое беше отворено од почетокот до крајот на оваа средба беше колкава ќе биде разликата на крајот од дуелот. Таа изенсуваше 73.поени за нас, ние победивме со резултат 32-105 на овој дуел.