Saturday ,27 November 2021
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > ЖКК Вардар со 2/2 на стартот, триумфално и во Кавадарци
ЖКК Вардар со 2/2 на стартот, триумфално и во Кавадарци

ЖКК Вардар со 2/2 на стартот, триумфално и во Кавадарци

ЖКК Вардар дојде до втората победа оваа сезона во женската кошаркарска сениорска група-А. Вчера гостувавме кај тимот на Пробаскет.

Вардарки на гостувањето во Кавадарци во салата „Партизан“ имаа домининација во текот на сите четири периода и дојдоа до висока победа. Ние победивме со 33.поена повеќе, победата беше остварена со резултат 41-74 на оваа средба. Ова е втора победа во 1.коло исто така на гости го совладавме МЗТ Аеродром.