Thursday ,30 May 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > ЖОК Вардар ЕМ не застанува, 5/5 во сениорска конкуренција (ВИДЕО)
ЖОК Вардар ЕМ не застанува, 5/5 во сениорска конкуренција (ВИДЕО)

ЖОК Вардар ЕМ не застанува, 5/5 во сениорска конкуренција (ВИДЕО)

Девојките на Емилија Јаничиќ, црвено-црните дами од Вардар ЕМ во рамки на 6.коло од втората одбојкарска лига гостуваа во Куманово кај истоимената женска одбојкарска екипа и зашишаа нов успех.

Вардарки имаат пет победа на одиграни пет кола досега, тие незнаат за побраз. Повторно дојдоа до максимална победа со резултат 0-3. Првиот сет веднаш покажаа кој е кој на теренот, победија со 06-25, во вториот ривалот даде одреден отпор, сепак ги добивме со 17-25. Во последниот триумфиравме за 0-3 со високи 07-25. Честитки за сите девојки и стручниот штаб.

Целосна снимка од оваа средба може да погледнете на следното ВИДЕО!