Saturday ,31 July 2021
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > (ВИДЕО) Нова победа за Вардар М14 во „Европската младинска лига“ која се игра во Чешка
(ВИДЕО)  Нова победа за Вардар М14 во „Европската младинска лига“ која се игра во Чешка

(ВИДЕО) Нова победа за Вардар М14 во „Европската младинска лига“ која се игра во Чешка

Квалитетот секогаш доаѓа до израз. Нашите кошаркари до 14 години, заедно со тренерот Ашаданов и директорот Андриевски  се во  Острава Чешка, каде се  дел од првиот турнир во EYBL лигата. По два дена имаме максимален ефект, односно две  победи.

Првиот ден триумфиравме  против германски Јан Минхен, црвено-црните дојдоа до убедлива победа со високи 112:64. На оваа победа вчера придодадовме уште еден  успех за 100% ефект и лидерско место на табелата. На средбата со тимот на Ратгебер (Унгарија) дојдовме до триумф со убедлива игра во меч во кој го контолиравме со резултат 81:70. Видео од оваа победа може да погледнете во продолжение.