Monday ,06 July 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > (ФОТО) Три победи за младите екипи на КК Вардар овој викенд
(ФОТО) Три победи за младите екипи на КК Вардар овој викенд

(ФОТО) Три победи за младите екипи на КК Вардар овој викенд

Младите екипи на КК Вардар одигаа три домашни дуели, во сите три меча кои викендов се играа во малата сала при СЦ “Кале“ дојдовме до успех. 

9o

Кај, КК Вардар М15 гостуваше ланскиот шампион, Дино Баскет. Момците на Бојан Христовски доминираа во целиот дуел, победата дојде со висока разлика, резултатот беше 102 : 61 за вардарци. Победа остави и генерацијата 2004 (М16) потешко од очекуваното ја совлада екипата на Гостивар. Нашите момци триумфираа на оваа средба со резултат 76 : 68.

9a

Највозрасните вардарци, момците на Александар Јованчев од генерација М18 одигаа интересен дуел со КК Водно Санс, вардарци во ова 2.коло дојдоа и до втората победа. Генерацијата 2002/2003 триумфираше со резултат 78 : 65.