Tuesday ,13 April 2021
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > МЗТ-КК Вардар со пренос на МТВ-3, почеток 16:30 часот
МЗТ-КК Вардар со пренос на МТВ-3, почеток 16:30 часот

МЗТ-КК Вардар со пренос на МТВ-3, почеток 16:30 часот

Mомците на Јованчев Александaр денес ги  очекува нов дуел. Станува збор за заостанат напревар од 7.коло во кој ние гостуваме во Спортскиот центар „Јане Сандански“ во Скопје. Наш ривал е младиот тим на „штрковите“, екипата на МЗТ Уни Банка од Аеродром. Мечот е закажан со почеток во 16:30 часот (03/03/2021).

Од овој дуел ќе може да се проследи директен пренос на Македонската радио и телевизија. Истиот ќе биде емитуван на спортскиот канал (МТВ-3).