Tuesday ,05 July 2022
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање > Кошарка: Провел веќе е во Скопје, во недела ќе има кам-бек
Кошарка: Провел веќе е во Скопје, во недела ќе има кам-бек

Кошарка: Провел веќе е во Скопје, во недела ќе има кам-бек

КК Вардар го очекува “грчевита“ битка за опстанок оваа пролет, сепак една вест за одлично засилување донесе оптимизам. Една година откако замина повторно во црвено-црниот дрес се враќа, американецот Џуниус Провел.

Фантастичниот бек кој во првиот дел од сезоната 2018/19 го носеше дресот на Вардар и одигра одлично. Беше на врвот на сите листи, тој  минатата сезона тој се пресели во Грузија од каде повторно се враќа под “Кале“.  Провел вчера пристигна во  Скопје и веќе во недела на мечот со МЗТ Скопје Уни Банка кој е закажан од 18-00 часот во „Кале“ ќе биде во комбинација.