Sunday ,28 May 2023
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > Прв пораз за ЖОК Вардар ЕМ, не совлада лидерот на табелата
Прв пораз за ЖОК Вардар ЕМ, не совлада лидерот на табелата

Прв пораз за ЖОК Вардар ЕМ, не совлада лидерот на табелата

Младите девојки кои всушност се кадетки и младинки од ЖОК Вардар ЕМ, вчера го претрпеа првиот и тоа минимален пораз по голема борба во 2.лига. На нивната страница тие известија за оваа средба:

➡️ Во дерби натпреварот за првото место на табелата во Втората државна лига,во еден одличен натпревар нашата сениорска екипа го претрпе првиот пораз оваа сезона и тоа на гостински терен
ЖОК ВАРДАР ЕМ – ОК Македонија макс 2:3
➡️Овие млади девојки покажаа многу на терен против далеку поискусниот противник..
Продолжуваме со работа ❤ девојки