Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > Uncategorized > ЖКК Вардар триумфално со МЗТ
ЖКК Вардар триумфално со МЗТ

ЖКК Вардар триумфално со МЗТ

Вчера, во рамки на осмото коло, прво од вториот круг во Групата-А, ЖКК Вардар  беше домаќин на МЗТ Скопје.

На дуелот кој се одигра  во  малата сала при Спортскиот центар „Кале“ црвено-црните дами доминираа и дојдоа до победа.

zkk2

Ние во текот на сите четири периода бевме подоминантни на теренот, победивме со дури 39.поена повеќе. триумфот го остваривме со резултат 86-47.