Thursday ,28 May 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > Одбојка: Вардар започна со пријателски мечеви, прв ривал ни беше ОК Ниш
Одбојка: Вардар започна со пријателски мечеви, прв ривал ни беше ОК Ниш

Одбојка: Вардар започна со пријателски мечеви, прв ривал ни беше ОК Ниш

Црвено-црниот одбојкарски колектив, Вардар вчера ги започна пријателските дуели кои се подготовка за пролетниот дел во лигата. Нашиот тим е актуелниот лидер во машкиот одбојкарски шампионат.

Вардар денеска ќе одигра  серијата на пријателски натпревари во зимските подготовки и тргна со пораз на гостувањето кај српски Ниш. Српскиот тим не совлада со резултат 3:1 (25:22, 21:25, 25:20, 25:15). О првиот меч од серијата пријателски натпревари планирани во подготовките, веќе во  среда ќе играаме со Лесковац, а потоа во Бугарија исто така ќе одиграат две контролни средби.
За пролетниот дел имаме  нов организатор на играта, србинот Иван Марковиќ. Тој е  замената за јапонецот, Сун Ватанабе.