Tuesday ,16 October 2018
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Распоред за 2.коло во Младинската кошаркарска лига “ВАРДАР”
Распоред за 2.коло во Младинската кошаркарска лига “ВАРДАР”

Распоред за 2.коло во Младинската кошаркарска лига “ВАРДАР”

Утре, в Недела (03.12.2017) на програмата е ново коло во  Младинската кошаркарска лига “ВАРДАР”. Натпреварите ќе се играат како и во предходното коло во салата на КК Вардар, поточно малата сала при С.р.ц “Кале“ во Скопје. Утре ќе се играат четири дуела од 2-то коло во вардаровата лига.

00000

Распоредот за утрешното второ коло е следен:

* 10 часот (2001) КК МВП Скопје – КК Мзт Скопје
* 11 часот (2001) КК ВАРДАР – КК Плачковица (Радовиш)
* 12 часот (2003) КК МВП Скопје – КК Петрески (Гостивар)
* 13 часот (2003) КК Ангели – КК Дрим Тим