Thursday ,25 July 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање > Куглање: (Фото) Познати термините за мечевите на Вардар во 2.круг од МКЛ
Куглање: (Фото) Познати термините за мечевите на Вардар во 2.круг од МКЛ

Куглање: (Фото) Познати термините за мечевите на Вардар во 2.круг од МКЛ

Кугларите на Вардар веќе три дена се во активна подготовка за пролетниот дел од сезоната во Македонската кугларска лига. Тие веќе на втори јануари тргнаа со подготовките за првиот дуел во МКЛ кој е закажан за на 20-ти јануари, сабота. Во истиот во дербито за втората позиција играме со екипата на КК ГТЦ Мусандра од Скопје. Овој дуел е клучен бидејќи со победа во него ќе се одвоеиме на втората позиција од табелата што е и наша цел во лигата оваа сезона.

Познат е текот на  пролетниот дел,  односно распоредот за вториот круг во МКЛ. По одигрување на вториот дел распоредот на мечевите во последниот 3.круг ќе се одреди врз основа на местата на табелата по крајот на втората рунда. Распоредот за вториот, пролетен круг изгледа вака (фото).

kl

* Распоредот за јуниорските екипи е исти  како и сениорските т.е. јуниорските остави играат пред почетокот на сениорските мечеви во МКЛ