Tuesday ,28 May 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање > Куглање! Познат распоредот за 3.круг во МКЛ и термините во Купот на Вардар
Куглање! Познат распоредот за 3.круг во МКЛ и термините во Купот на Вардар

Куглање! Познат распоредот за 3.круг во МКЛ и термините во Купот на Вардар

Минатиот викенд заврши 2.круг во Македонската кугларска лига. Вардар по крајот на вториот круг  заврши како второпласиран со 14 бода зад лидерот екипата на шампионот КК Макпетрол која има 20, и пред КК ГТЦ Мусандра која има два помалку односно 12 бода.  Веќе е познат распоредот за 3.круг. Вардарци стартуваат со меч со КК 18-ми Авгаст, а завршуваат со дуел против шампионот КК Макпетрол. Покрај тоа познати се термините и за завршницата во Купот на Македонија. Распоредот за 3.круг во лигата и за Купот може да го погледнете на фотографиите во продолжение.

kk1 kk2