Monday ,04 March 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Кошарка: Вардар М18 и М15 викендов со нови предизвици
Кошарка: Вардар М18 и М15 викендов со нови предизвици

Кошарка: Вардар М18 и М15 викендов со нови предизвици

Кошаркарските младински екипи на Вардар овој викенд имаат за одигрување само две средби. Во едната сме домаќни, а во другата гости. Дуелот на КК Вардар М16 со МЗТ е одложен, а   слободни во ова коло се нашата машка селекција до 14 години, и женската екипа М18.  Ова се термините на двете средби кои не очекуваат утре и во недела.

М18: Вардар- МЗТ 08/12/2018 12-00 часот

М15: Феникс- Вардар 09/12/2018 10-00 часот