Monday ,25 May 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Сениорските екипи на КК Вардар ќе играат домашни мечеви
Сениорските екипи на КК Вардар ќе играат домашни мечеви

Сениорските екипи на КК Вардар ќе играат домашни мечеви

Двете сениорски кошаркарски екипи на Вардар викеднов ги очекуваат нови натпревари. Дамите и момците се домаќини во двата меча. Ние ривалите ќе ги пречекаме во нашиот дом, малата сала при Спортско рекреативниот центар „Кале„ во Скопје. Ова се термините и ривалите за вардароците екипи:

-КК ВАРДАР-Работнички 30/11/2019 18-00 часот

-ЖКК ВАРДАР-Студент 30/11/2019 14-00 часот