Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Шампиони! КК Вардар М15 го освои пехарот, нашиот Луканоски прогласен за МВП
Шампиони! КК Вардар М15 го освои пехарот, нашиот Луканоски прогласен за МВП

Шампиони! КК Вардар М15 го освои пехарот, нашиот Луканоски прогласен за МВП

Помладите кадети на Вардар се закитија со шампионската титула во возрасната категорија за кошаркари до 15 години откако во  финале на завршниот турнир беа подобри од врсниците од Водно Санс Партизан со 78-86. Црвено-црните надежи  го остварија следниот резултат 18-26, 26-21, 20-17 и 14-22 по делници.

За најкорисен играч (MVP) е прогласен кошаркарот на Вардар, Марко Луканоски.

qqq

Честитки за црвено-црните момци од селекцијата М15 кои се прва млада екипа на Вардар во кошарката, но и во останатите спортови која доаѓа до пехар оваа сезона. 

q