Wednesday ,16 January 2019
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Кошарка: Вардар со генерациите М12 и М14 дојде до “сребро“ на Балканскиот куп во Пловдив (ФОТО)
Кошарка: Вардар со  генерациите М12 и М14 дојде до “сребро“ на Балканскиот куп во Пловдив (ФОТО)
КК ВАРДАР М14

Кошарка: Вардар со генерациите М12 и М14 дојде до “сребро“ на Балканскиот куп во Пловдив (ФОТО)

Кошаркарскиот клуб Вардар со двете свои млади  селекции, М12 и М14 настапи на “Балканскиот куп” кој се играше во Ботев, Бугарија. Двете екипи на црвено-црните стигнаа по одлично одиграниот турнир кај нашиот источен сосед до големото финале на турнирот во своите категории.

rt0

КК ВАРДАР М12

КК ВАРДАР М12

И на помладите момци родени 2006 и 2007 година и на повозрасните родени 2005 и 2004 во финалето противник им беше екипата на домаќинот на турнирот КК Балкан. Кај помалите М12 бевме поразени во финалето со резултат 74 : 63 и дојдовме до “сребро“. Кај финалето на повозрасните во еден дуел со многу жар и борба моравме повторно да се задоволиме со втората позиција. Одигравме одлично на целиот турнир показател за истото се изборените две финалиња на двете генерации млади надежни кошаркати.

rt2 rt3 rt4 rt5 rt6