Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање > Среќен роденден Младен Донковски

Среќен роденден Младен Донковски

Денес својот 30-ти роденден го слави членот на кугларскиот клуб Вардар, Младен Донковски.  Тој е член на црвено-црните веќе втора сезона каде дојде од тимот на КК  Империал Тобако. За кратко време стана еден од столбовите на вардаровиот колектив. Редакцијата на Вардар фанс му честита на Младен роденден и му посакува здравје и успеси со Вардар.

Среќен роденден Младен!