Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > (Фото) ЖОК Вардар ЕМ ги започна подготовките
(Фото) ЖОК Вардар ЕМ ги започна подготовките

(Фото) ЖОК Вардар ЕМ ги започна подготовките

ЖОК Вaрдар ЕМ ги започна подготовките за престојната сезона 2022/2023. Иако сеуште некомплетни поради различни обврски на неколку одбојкарки,екипата одреден период ќе се подготвува на кондиционен план со нашите тренери.
Оваа натпреварувачка сезона ЖОК ВАРДАР ЕМ ќе се натпреварува исто како и минатата во сите 4 категории – пионерки,кадетки,младинки и сениорки,кои после одличниот настап во втора,изборија пласман и за првпат ќе се натпреваруваат во Прва Државна Лига.
СО СРЕЌА ❤ ДЕВОЈКИ !!!
299120117_793464872073305_8606032728491507782_n 299033610_793464852073307_5853693904327878616_n 298987276_793464868739972_536978045934115374_n 299127153_793464865406639_3419706298665705780_n 299193509_793464855406640_2457284644275299443_n 299193509_793464858739973_8741693011471395538_n 300050263_793464862073306_8960490793846077600_n