Thursday ,21 September 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > На Вардар му суди Трпчевски од Кавадарци
На Вардар му суди Трпчевски од Кавадарци

На Вардар му суди Трпчевски од Кавадарци

Официјално во сабота (20.08), стартува новата сезона во ВМФЛ, во која ќе се натпреваруваат вкупно 16 екипи.

Вардар, новата сезона ја стартува во сабота, со гостување кај екипата на ФК Аресими 1973. Натпреварот ќе се одигра на стадионот во с.Чегране, со почеток од 17:00 часот.

Главен судија ќе биде Стојанче Трпчевски од Кавадарци. Очекуваме фер и коректна ,,свирка”.