Thursday ,30 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Новата сезона во ВМФЛ стартува во сабота, Вардар гостува во Чегране
Новата сезона во ВМФЛ стартува во сабота, Вардар гостува во Чегране

Новата сезона во ВМФЛ стартува во сабота, Вардар гостува во Чегране

Официјално во сабота (20.08), стартува новата сезона во ВМФЛ, во која ќе се натпреваруваат вкупно 16 екипи.

Вардар, новата сезона ја стартува во сабота, со гостување кај екипата на ФК Аресими 1973. Натпреварот ќе се одигра на стадионот во с.Чегране, со почеток од 17:00 часот.

Иако првично требаше првото коло кое беже одложено минатиот викенд, да се помести за друг термин, сепак од ФФМ решија сезоната да стартува со натпреварите од 1.коло.