Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > Останати спортови > СТРИМ ВО ЖИВО :Од Борбата на Зубаиров за бронзен медал член на БК Вардар 19часот на Европско Првенство
СТРИМ ВО ЖИВО :Од Борбата на Зубаиров за бронзен медал член на БК Вардар 19часот на Европско Првенство

СТРИМ ВО ЖИВО :Од Борбата на Зубаиров за бронзен медал член на БК Вардар 19часот на Европско Првенство

Стрим на кој ќе можете да ја проследите борбата за медал на нашиот Вардарец Зубаиров со Шпанскиот борач Рама со почеток во 19-00 часот . Нашиот борач денес на Европското првенство за борачи до 23 години кое почна вчера и ќе трае до 29 март во Полскиот град Валбрeжич го имаше своето деби за Репрезенацијата на  Македонија . Во првата борба утрово со Бугаринот Гази Медвед во категоријата до 86 килограми нашиот борач со фантастична борба победи со убедливи 11-1 и технички туш пред крајот на 3та минута .Потоа во четврт финалето беше поразен од Белорусинот Александар Хуштин 8-6 и ако водеше 0-6 , Хуштин е финалиста . Во следната борба однесе победа нашието момче во дуел со  Украинецот Илија Арчаја со 12-4и се избори за шанса да се бори за медал односно бронза .

http://new.livestream.com/accounts/5297069/events/3901318