Sunday ,04 December 2022
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Три девојки од ЖКК Вардар повикани за мечевите против Србија
Три девојки од ЖКК Вардар повикани за мечевите против Србија

Три девојки од ЖКК Вардар повикани за мечевите против Србија

Селекторот на женската сениорска репрезентација, Марјан Лазовски, излезе со списокот на кошаркарки на чии услуги ќе смета на претстојниот пријателски двомеч против соодветната репрезентација на Србија. На списокот има место за три девојки од Куп шампионот на Македонија, ЖКК Вардар. Првиот тренинг сениорките ќе го одржат во СЦ Јане Сандански, на 6.05.2019 (понеделник) со почеток во 12:00 часот.

Натпреварите против Србија ќе се одиграат на 9. и на 10. мај.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ КОШАРКАРКИ

 1. Анџелика Митрашиновиќ
 2. Ивона Пејковска
 3. Александра Стојановска
 4. Нена Трајчевска
 5. Јелена Антиќ
 6. Илина Селцова
 7. Софија Лазареска
 8. Наталија Секуловска
 9. Ивана Кметовска
 10. Матеа Николиќ
 11. Ванеса Василевска (B)
 12. Ивона Кожобашиовска
 13. Драгана Јоловиќ
 14. Јована Петрушевска (B)
 15. Габриела Модева
 16. Ива Крстевска
 17. Ема Никочевиќ (B)
 18. Кристина Тодевска
 19. Катерина Поп-Димитровска
 20. Кристина Јаневска
 21. Сара Анастасијеска
 22. Криси Гивенс
 23. Дјуана Бонер