Tuesday ,28 March 2023
Последни:
Home > Slider > Арена Спорт 5 со директен пренос од дуелот Пик Сегед-Вардар
Арена Спорт 5 со директен пренос од дуелот Пик Сегед-Вардар

Арена Спорт 5 со директен пренос од дуелот Пик Сегед-Вардар

Со предност од осум голови (31:23), Вардар ќе го започне реваншот од 1/4 финалето во Лигата на Шампионите против екипата на Пик Сегед. Црвено-црните имаат можност трета година по ред да се пласираат на завршниот турнир во Келн.

Дуелот кој во недела стартува од 19:00 часот ќе можете да го проследите со директен пренос на Арена Спорт 5.