Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > Slider

Slider

(ВИДЕО) Калараш: Лошо зборувам македонски, ама ќе научам!

vardarfans-kalaras

Европскиот и македонски ракометен првак Вардар врати познато име во своите редови и се договори за кам-бек на рускиот репрезентативец Глеб Калараш. 28-годишниот Русин на големото славје на Вардарци на плоштад рече дека не зборува добро македонски јазик, но и вети дека ќе го научи. Останува Калараш да го одржи своето ветување, па да го слушнеме повторно на плоштад, овој пат како ... Read More »

КАЛАРАШ Е СТАРО НОВ ИГРАЧ НА РК ВАРДАР!

kalarash-rkv

Еден од најдобрите играчи на завршниот турнир во Келн, Глеб Калараш, и дефинитивно кариерата ќе ја продолжи во дресот на европскиот шампион Вардар, за голема радост на многу навивачи на црвено – црниот тим. Глеб Калараш се очекува за неколку часа да пристигне во Скопје, а утре ќе потпише нов договор во важност од една година со опција истиот да ... Read More »

„Комити“: Ние ќе бидеме на трибина во сабота, бидете и вие на теренот но во вистинска смисла, не само формално!

komiti

„Комити“ бараат од играчите да покажат храброст и пожртвуваност за секоја топка, резултатите не ни влијаат на присутноста но бараме да играте со срце за клубот, велат најверните. Соопштението на навивачката група „Комити“ ви го пренесуваме во целост: „Во првите две кола видовме тим и играчи кои го носат дресот на Вардар, но ангажман, борбеност и посветеност како да сме ... Read More »

Вардар се враќа на Градски, дуелот со Работнички во сабота!

navivaci-gradski

ФК Вардар се враќа дома, на Градскиот стадион во Скопје. Во сабота Вардарци како домаќини ќе го пречекаат Работнички на дуел од  треттото коло во ПМФЛ. Вардарци го отворија шампионатот многу лошо и по само две рунди имаат еден бод без ниту еден постигнат погодок, па секако дека ќе сакаат на дуелот со ривалот од Скопје да одиграа прв добар ... Read More »

Вардар го испрати дома АЕК со „седумка“

kkkk

Европскиот шампион Вардар го победи АЕК во пријателскиот меч кој беше од затворен карактер одигран во „Јане Сандански” со резултат 31-24 (14-11). Вардарци натпреварот го започнаа не убедливо, но работите си дојдоа на свое место некаде кон средината на првиот дел. Оттогаш, па се до крајот, шампионот на Македонија не му дозволи никако изненадување и резултатски приклучок на противникот. Во вториот ... Read More »

ФОТО: „Комитите“ и „Гемиџиите“ истакнаа заедничка парола

kkkk

Покрај одличната атмосфера на трибините во Велес, „Комитите“ и „Гемиџиите“ истакнаа и една заедничка парола која беше највпечатлива на натпреварот кој заврши со неквалитетните фудбалски 0:0. Заедничката парола на „Комитите“ и „Гемиџиите“ гласеше: „Историјата се повторува, вистината е запамтена, македонците никогаш нема да се предадат”. Read More »

Полицијата му ја скршила вилицата на навивач на Вардар во Велес!?

komiti

Подгрупата на „Комитите“, „Екипа Пиво“, објави соопштение за гостувањето во Велес, во кое е наведено дека припадници на специјалната единица ЕБР претепале еден нивен член. Во продолжение, прочитајте го извештајот на подгрупата за гостувањето во Велес: Ф.К. Борец – Ф.К. Вардар, одигран на градскиот стадион во Велес на ден 18 август 2019. Недела, убаво, топло време, идеално за фудбал. Полн стадион и околу ... Read More »

Вардар без муниција и во Велес

fkv

Над 4 илјади гледачи во Велес не видоа квалитетен фудбал и голови попладнево, откако Борец и Вардар одиграа неквалитетни 0:0. Вардар и втор натпревар не успеа да постигне погодок. Иако денеска ја имаше контролата на топката, шансите, па дури и играч повеќе околу 20 минути, сепак се чини дека оваа сезона реализацијата ќе биде главен проблем во играта на Вардар. ... Read More »

„Комити”: Велес било и ќе биде омилено место да се биде Вардарец, Комита и Македонец!

vardarfans-komiti

Навивачите на Вардар, популарните „Комити”, ги повикуваат сите свои членови во недела да се качат во воз и сите заедно да тргнат на пат за Велес, каде Вардар ќе игра натпревар од второ коло од ПМФЛ, против тимот на Борец. Секое чудо за три дена велат… Поминаа четири и сега онаа фраза која често ја употребуваме вистински ја чувствуваме. “Од секој ... Read More »