Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > Slider (page 10)

Slider

Стојаноски: Досега се покажало дека многу ракометари што дошле во Вардар, потоа брзо напредувале и го потврдиле квалитетот

davor

Европскиот ракометен шампион официјално потврди и уште едно засилување, за новата натпреварувачка сезона. Нов играч на црвено-црните е словенецот Сикошек Пелко кој игра на пикерската позиција и ќе биде поддршка за Стоилов и Горпишин. Се работи за млад играч, кој допрва треба да се докажува, а се надеваме дека во Вардар ќе дојде неговиот израз и квалитет. Извршниот директор на клубот, ... Read More »

Новото засилување на Вардар: Чест и задоволство е да играш за Европски првак и институција како Вардар

52562666_2253142321617618_1112878059922391040_n

Вардар донесе уште едно засилување и на тој начин ја потполни пикерската позиција. Се работи за словенскиот интернационалец, Домен Сикошек Пелко кој има 21 година и доаѓа од екипата на Брук од Австрија. После потписот со црвено-црните, словенецот меѓу другото вели дека е исполнета една од желбите, а тоа е да играш за Европскиот Шампион и институција, како што е Вардар. Голема ... Read More »

ФК Вардар генер. 2003 на турнир во Бугарија, познати и учесниците на истиот, како и противниците на црвено-црните

166

Генерацијата 2003 на фудбалскиот клуб Вардар во периодот од 23-27.јули ќе биде дел од меѓународниот турнир „Христо Бонев“ кој е во организација на клубот Локомотив Пловдив од Бугарија. На турнирот учество ќе земат осум екипи, меѓу кои и нашиот Вардар. Нашите млади надежи ќе бидат дел од групата Б, во која се уште и екипите на ЦСКА 1948, Лудогорец Разград ... Read More »

Еден од милениците на Комити, Немања Прибак, се враќа во СЕХА-лигата, со неговиот нов тим

vardarfans-pribak

Еден од миленциите на Комити, Немања Прибак, повторно ќе имаме можност да го видиме во Скопје, но како гостин со неговиот нов тим, на натпреварите од СЕХА-лигата. После четири сезони поминати во Бешикташ, поранешниот вардаров играч, во новата сезона ќе настапува за екипата на Војводина, која се натпреварува во СЕХА-лигата. Прибак во два наврати го носеше дресот на Вардар, во ... Read More »

Милосављев: Успесите со Вардар се мотив да продолжам со напорна работа

vardarfans-milosavljev

Милосављев по една сезона помината на голот на Вардар, се реши за нов предизвик во неговата играчка кариера. Иако млад и „неискусен“ кој дојде од екипата на Партизан, Милосављев се покажа како големо засилување за црвено-црните и достојна замена за големиот Штербик. Имаше голем удел во освојување на втората Европска титула, а една од неговите одбрани во големото финале беше ... Read More »

(ВИДЕО) Абутовиќ на својата свадба со песна ги поздрави Комитите

vardarfans-abutovic

Доаѓањето во Скопје, поранешниот ракометар на Вардар, Илија Абутовиќ го искористи за стапување во „брачните води“, со македонката, Сања Стојчевска. Специјален гостин на свадвената веселба која се одржа во еден од скопските локали, беше македонскиот пејач, Јоце Панов кој заедно со Абутовиќ ги поздравија гостите со многу песни, од кои една беше и  Ја излезе Ѓурѓо, секако како поздрав до вардаровитге ... Read More »

Се ожени поранешниот играч на Вардар, Илија Абутовиќ стана „македонски зет“

vardarfans-abutovic

Поранешниот играч на Вардар, Илија Абутовиќ викендов во Скопје го кажа „судбоносното да“ со македонката, Сања Стојчевска. Играчот кој настапува за Рајн-Некар, претходно со Вардар успеа да ја освои Европската титула и помина седум години во црвено-црниот дрес. Им посакуваме многу среќни моменти во заедничкиот живот. Read More »

(ВИДЕО) Чупиќ, играч на одлука, тој ги постигнуваше последните голови во двете финалиња на ЛШ

vardarfans-cupic

Три сезони во Вардар и две Европски титули за поранешниот репрезентативец на Хрватска, Иван Чупиќ. Тој е единствениот ракометар кој успеал со два различни тима, две години по ред да ја освои Лигата на Шампионите. Иван Чупиќ е играчот кој ги постигнуваше последните голови за Вардар, во двете финалиња. Најпрво во 2017 година, во големото финале против ПСЖ, токму со ... Read More »

Како поминаа на трансфер пазарот, дел од противниците на Вардар во СЕХА-лигата

61318089_1386997878122251_9198035672588353536_n

Додека го чекаме комплетниот список од 12 екипи, кои во новата сезона ќе се натпреваруваат во СЕХА-лигата, да видиме како поминаа дел од противниците на Вардар во летниот период, што се однесува на играчи кои ги засилија екипите и оние кои не се веќе дел од нив. Екипата на Нексе која изминатата сезона успеа за прв пат да обезбеди пласман ... Read More »

(ВИДЕО) Погледнете ги најдобрите пет асистенции во ЛШ, место имаше за Карачиќ и Стоилов

ehfcl-f4-2019-rakomet-vardar-veszprem-02062019-finale-4357

После завршување на сезоната во Лигата на Шампионите, во која Вардар по втор пат ја освои Европската титула, медија тимоит на ЕХФ направи избор на 20. најдобри асистенции во ЛШ. Во ТОП-5 врвот се најдоа и играчите на Вардар. Се работи за асистенцијата на Карачиќ до Стоилов, во големото финале против екипата на Веспрем. Погледнете ги најдобрите пет асистенции во ... Read More »