Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > Slider > Се ожени поранешниот играч на Вардар, Илија Абутовиќ стана „македонски зет“
Се ожени поранешниот играч на Вардар, Илија Абутовиќ стана „македонски зет“

Се ожени поранешниот играч на Вардар, Илија Абутовиќ стана „македонски зет“

Поранешниот играч на Вардар, Илија Абутовиќ викендов во Скопје го кажа „судбоносното да“ со македонката, Сања Стојчевска.

Играчот кој настапува за Рајн-Некар, претходно со Вардар успеа да ја освои Европската титула и помина седум години во црвено-црниот дрес.

Им посакуваме многу среќни моменти во заедничкиот живот.