Tuesday ,23 April 2024
Последни:
Home > Slider (page 40)

Slider

Да се промени историјата, Вардар оди на прва победа во Киелце

vardarfans-rk-vardar

Нов викенд и ново ракометно уживање, но овој пат пред малите екрани. Црвено-црните се наоѓаат во Полска, каде попладнево ќе го одиграат натпреварот од 5.коло во рамките на најсилната група А од Лигата на Шампионите. Вардарци после четири одиграни кола имаат исто толку победи и се единствените со максимален број на освоени бодови во групата, додека Киелце се наоѓа во ... Read More »

Александар Ставрев главен судија на градското дерби, помеѓу Работнички и Вардар

vardarfans-stavrev

Во сабота со почеток од 14 часот на арената “Филип Втори“ ќе се одигра градското фудбалско дерби, помеѓу екипите на Работнички и Вардар. Фудбалската федерација на Македонија денес ги делегираше судиите за натпреварите од 21 коло во ПМФЛ. Александар Ставрев ќе биде главен судија на градското дерби. Работнички се уште нема победа во пролетниот дел од сезоната, откако одигра само ... Read More »

Дибиров најефикасен играч во победата на Русија над Романија, на турнирот во Швајцарија

vardarfans-dibirov

Руската ракометна репрезентација се наоѓа на турнир во Швајцарија, „Yellow Cup“, на кој се натпреваруваат уште и селекциите на Србија, Романија и Швајцарија. Русија чиј селектор е Едуард Кокшаров, а негов помошник Давид Дејвис победи на отварењето на турнирот и тоа убедливо против селекцијата на Романија. Конечниот резултат на овој дуел гласеше 25:18, а Русија имаше прдност во текот на целиот ... Read More »

Во вторник извлекување на паровите за 1/8 финалето

1304341697

Во вторник во 12:30 часот во Хотелот Гартен во Виена ќе бидат извлечени паровите за 1/8 финалето во Лигата на Шампионите. Нашиот Вардар противниците ќе ги дознае утре,дали ќе биде од 2-то, или 3то место во групите. Првите натпревари ќе се одиграат од 11/15 март, а реваншите од 18/22 истиот месец. За потсетување Вардар минатата година го доби во 1/8 ... Read More »