Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > Slider (page 39)

Slider

Среќен роденден Рожерио Мораес Фереира

vardarfans-fereira

Денес својот 25-ти роденден го прославува бразилецот во редовите на Вардар, Рожерио Мораес Фереира, кој ја игра својата трета сезона во црвено-црниот дрес. Нашата редакција му посакува многу здравје, среќа, успеси и уште многу трофеи со Вардар. СРЕЌЕН РОДЕНДЕН РОЖЕРИО ! Read More »

(ВИДЕО) Победнички крај на годината за црвено-црните

48421111_10157641041735348_6486135352720359424_n

Со 11 победа во СЕХА-лигата, вардарци триумфално ја завршија година. На последниот натпревар во 2018 година беше совладана екипата на Стеауа Букурешт со резултат 30:34. Вардар имаше и највисока предност од 12 гола на овој меч, но сепак тренерот Парондо им даде шанса за настап и на младите играчи кои беа во составот за овој дуел, додека најголем дел од ... Read More »

Стоилов се враќа во составот за дуелот со Татран Прешов, повторно без Дибиров и Гедбан

vardarfans-stoilov

Вечерашниот дуел против Татран Прешов е последен во оваа календарска година на домашен терен за екипата на РК Вардар. Црвено-црните ќе се обидат да стигнат до десеттиот триумф сезонава во СЕХА-лигата, а за противник го имаат шампионот на Словачка кој се наоѓа на третото место на табелата со само три бода помалку од тимот на Вардар. Што се однесува до ... Read More »

Пом.пионери на ФК Вардар се есенски шампиони, Георг Стојановски постигна најмногу голови

vardarfans-naslovna1-660x3301-660x330

Генерацијата на ФК Вардар родени “2003„ година или помладите пионери ја играат својата дебитантска сезона во помладата пионерска супер лига. Екипата која на почетокот од сезоната ја превзема Филип Деспотовски успеа да заврши на првото место во полусезоната и на тој начин да се промовира во есенски шампион во првенството. Оваа генерација на 14 одиграни натпревари имаше 9 победи, 2 ... Read More »

РК Вардар ќе “презими„ на второто место во најсилната група А, одличен пласман за “новиот тим“ на Парондо

vardar-kjelce-lsh-01-12-2018-186011

Пред нас се десет одиграни кола во најсилната група А од Лигата на Шампионите, во која Вардар ќе “презими“ на одличното второ место на табелата. Пред стартот на новата натпреварувачка сезона многу беа “скептици“ дека Вардар вака високо ќе биде рангиран на табелата во оваа група на “смртта„. Заминувањето на голем дел од важните играчи беа повод и кај експертите ... Read More »

Марко Кизиќ со 14 одбрани донесе победа за Вардар во дербито со Металург

seha-vardar-metalurg-29-08-2018-173161

По тешка борба во С.Ц. Борис Трајковски, екипата на Вардар успеа да слави минимална победа (26:27) во дербито на СЕХА-лигата. Вардар подобро го започна натпреварот кога поведе со 1:3 и тоа со сите погодоци кои беа дело на Кристијан Дисингер. Тренерот Парондо започна со младиот голман Кизиќ, во нападот играаа Кисељев, Карачиќ, Дисингер, Калараш, Поповски и Недановски. Имавме контрола на ... Read More »

Очекувана и рутинска победа против Извиѓач, за седма победа на Вардар во СЕХА-лигата

vardarfans-rk-vardar

Вардарци очекувано стигнаа до седмата победа во СЕХА-лигата, откако вечерва славеа во дуелот со екипата на Извиѓач. Натпреварот во позитивна смисла го искористија играчите кои малку ги гледаме на мечевите од Лигата на Шампионите. Во текот на целиот меч имавме водство, а гостинскиот тим само еднаш и тоа во 3.минута успеа да го израмни резултатот. Од тие моменти избраниците на ... Read More »

Видео линк за натпреварот на Чаир

fkv-cvetanoski-popzlatanov

Фудбалерите на Вардар гостуваат денеска на Чаир. Сите љубители на Вардар и “црвено – црните” бои и овој натпревар ќе можат вообичаено да го проследат низ видео стрим. Натпреварот започнува со почеток од 13.00 часот. http://tv.ffm.mk/ * Линкот е превземен од ФФМ. Read More »

Дружење и забава во фан зоната, за неделниот дуел на Вардар со Барса

vo-nedela-se-sprema-feshta-i-fan-zona-pred-mechot-so-barselona-18157

Во недела се игра дербито во најсилната група А од ЛШ, во кое Вардар е домаќин на Барселона. Од РК Вардар подготвуваат фан зона во која можност ќе имаат да дојдат сите вардарови навивачи, кои ќе имаат можност заедно да навиваат и да се дружат. Фан зоната ќе се одвива под посебна програма. Фан зоната ќе биде отворена од 15 ... Read More »

Дерби во СЕХА-лигата, Вардар против Нексе за враќање на победите во ова натпреварување

vardarfans-najava

Вечерва во спортскиот центар Јане Сандански не очекува ново ракометно возбудување. На гости ни доаѓа второпласираниот тим на СЕХА-лигата и најпријатното изненадување за оваа сезона, екипата на Нексе од Хрватска. Натпреварот го добива епитетот дерби, со оглед дека се среќаваат второ и трето пласираниот на табелата. Тимот на Нексе игра одлично оваа сезона и после 7 одиграни кола имаат 6 ... Read More »