Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > Slider (page 38)

Slider

Хрватска ја победи Франција, Карачиќ одигра цел меч во нападот

vardarfans-hrvatska

По два последователни порази, Хрватска успеа да го добие последниот дуел од втората групна фаза, откако вечерва ја совладаа селекцијата на Франција. Откако и Франција и Хрватска не реализираа по два напади, “триколорите„ први го отворија резултатот со голот на Ремил, додека на спротивната страна вратија избраниците на Червар преку Хорват за израмнување на резултатот на 1:1. И по 10.минути ... Read More »

Вардаровите играчи постигнаа вкупно 68 голови за Русија на СП

50411552_2060846340647746_5882027092773699584_n

Русија беше репрезентацијата за која настапија најмногу играчи од Вардар на Светското првенство кое се уште е во тек. Русите го завршија пак мундијалот на 14.место, или една позиција погоре од Македонија. Избраниците на Кокшаров не успеаа да се пласираат во следната фаза и да имаат можност да се борат за медалите или за повисок пласман. Одиграа добир мечеви на ... Read More »

Учинокот на Милосављев за Србија на СП

vardarfans-milosavljev

Голманот на Вардар, Дејан Милосављев дебитираше на едно големо натпреварување со својата репрезентација. Србија не се прослави на Светското првенство, но популарниот “Банда„ покажа дека на него треба сериозно да се смета за наредните натпревари на Србија. Милосављев беше изоставен на стартот од мундијалот, откако селекторот Ненад Перуничиќ се реши голманкиот тандем да го сочинуваат Цупара и Веркиќ. Сепак од ... Read More »

Седум играчи од Вардар завршија со настапи на Светското ракометно првенство

43384030_1924264274305954_2971751377488838656_n

Седум играчи на Вардар завршија со настапи на Светското ракометно првенство кое се игра во Германија и Данска. Македонија за која настапуваа Стојанче Стоилов и Мартин Поповски го финишираше мундијалот на 15.место. Во групната фаза, Македонија го освои 4.место, забележувајќи две победи и три порази. Во разигрувањето за пласман од 13-16.место, најпрво загубивме од Русија, додека вчера ја победивме селекцијата ... Read More »

Рајн-Некар и Барселона даваат најмногу репрезентативци на СП, Вардар е на 5.место

48384088_10157643969850348_4691276774649102336_n

Во тек е Светското ракометно првенство во Германија и Данска. Веќе започна втората фаза, како и разигрувањето за пласман на останатите позиции. Рајн-Некар и Барселона се екипите кои даваат најмногу репрезентативци на Мундијалот. Вкупно 11 играчи од по двете екипи се наоѓаат на Светското првенство. Рајн-Некар има свои 11 играчи кои се поделени во шест репрезентации. Исто толку играчи доаѓаат ... Read More »

Седум ракометари на Вардар денес ќе бијат голема битка на СП

banda

Во текот на денешниот ден ќе се комплетира и последното 5.коло по групи на Светското ракометно првенство во Германија и Данска. Седум играчи на Вардар се најдоа во составите на своите селекции за денешните мечеви, кои се многу значајни за продолжување на настапите на мундијалот. За Македонија победа е само опција доколку сака да продолжи во следната фаза со најдобрите ... Read More »

Дибиров е прв стрелец на СП, после 4.одиграни кола

vardarfans-dibirov

Денес ќе се одигра последното 5.коло по групи на Светското ракометно првенство во Германија и Данска, по што ќе бидат познати патниците во следната фаза. Што се однесува до листата на најдобри стрелци после четири одиграни кола, истата ја предводи ракометар кој доаѓа од редовите на Вардар. Се работи за левото крило на Руската репрезентација Тимур Дибиров кој го дели ... Read More »

Вардар и Аеродром ќе играат во финалето на ракометниот зимски турнир „Еден живот, една љубов“

49946579_2328446894050831_2235677507183443968_n

Пионерите на РК Вардар и Аеродром ќе играат во големото финале на зимскиот турнир, Еден живот, една љубов„ во организација на РК Вардар, кај генерацијата родени 2004/05 година. Во првото полуфинале утрово во малата сала на С.Ц. Јане Сандански се сретнаа екипите на Вардар и Урдаревски. Очекуван триумф за црвено-црните, кои и пред почетокот на турнирот важеа за најголеми фаворити ... Read More »

Милосављев со 9 одбрани придонесе за прва победа на Србија, Дибиров повторно најефикасен, но Русија беше поразена

vardarfans-banda

Во текот на вчерашниот ден нови настапи на Светското првенство забележаа играчите на Вардар, кои беа активни со своите репрезентации. Дејан Милосављев повторно беше одличен на голот на Србија, кој со своите одбрани и помогна на својата репрезентација да ја забележи првата победа на мундијалот. Работите не тргнаа добро за србите, кои имаа негатива од 2:5, но бргу се вратија во игра, ... Read More »

Македонија со втора победа на СП, совладана селекцијата на Бахреин

sp-2019-rakomet-makedonija-bahrein-13-01-2019-3646

Македонската репрезентација стигна до втората победа на Светското првенство. После Јапонија, избраниците на Гонзалез ја совладаа и селекцијата на Бахреин. Бахреин беше селекцијата која прва успеа да го отвори резултатот, додека првото водство Македонија го имаше во 7.минута кога погоди Кирил Лазаров за предност од 3:2. Следеше добар период во нашата игра, во одбраната функциониравме одлично, противникот делуваше изгубено во ... Read More »