Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > Slider (page 20)

Slider

Карачиќ: Фала за овие седум години, жалам што одам, се надевам дека еден ден пак ќе се вратам

vardarfans-karacic

Како срце и душа на Вардар беше претставен Карачиќ, од страна на вардаровиот капитен. За жал, Карачиќ ја одигра последната сезона во црвено-црниот дрес, од кој се збогува со уште една Европска Титула. Играчот кој даде и премногу за овој клуб, играше и повреден и под секакви околности, секогаш оставаше срце на терен, пред навивачите се обрати со следниве зборови: ... Read More »

Сите играчи едногласни: Фала на сите за поддршката, да живее Вардар и Македонија

vardarfans-naslovna

Европските Шампиони имаа свои минути да се обратат пред илјадниците навивачи, кои вечерва дојдоа да ги поздрават. Ви ги пренесуваме нивните реченици. Чупиќ: Фала за се, Еден живот, една љубов, фала за се Македонци. Дибиров: Добро вечер македонци. Иван Чупиќ кажа една добра реченица пред две години тука, дека е хрват, но дека се чуствува како Македонец. Ние се трудевме ... Read More »

Стоилов: Ова втор пат го кажувам, Скопски Вардар е Европски првак

f4-keln-2019-dodeluvanje-medali-208021

Столе ти си наша икона, вака беше поздравен вардаровиот капитен пред илјадниците вардарови навивачи. Повторно емотивен, Столе ги поздрави сите со следните зборови: -Добро вечер Скопје, добро вечер Македонијо, Ова втор пат го кажувам, Скопски Вардар е Европски првак. Овие момци позади мене се најголеми амбасадори на нашата земја, голем дел од нив не се македонци и еден ден ке ... Read More »

Карачиќ: Вардар мора да се задржи силен и во иднина, ова не може да се купи со никои пари

vardarfans-karacic

Скопје слави, Македонија слави, Вардар е повторно шампион на Европа. Во секој момент играчите треба да пристигнат на плоштадот, каде ги очекува голема толпа од народ. Еден од играчите кој ја одигра последната сезна во црвено-црниот дрес е Игор Карачиќ, кој истакна дека овие момци се најголеми амбасадори на Македонија. -Вардар мора да се задржи силен и во иднина. Ова ... Read More »

Дибиров: Ние сме институција, нема екипа која може да не победи

62345649_10158135651780348_1645084461345275904_n

Вардарци се упатуваат кон плоштадот, каде ги очекуваат илјадници навивачи на Вардар. Еден од играчите со најдолг стаж во овој шампионски тим е Тимур Дибиров, кој изјави дека Вардар е институција и дека не постои друг клуб во светот за овие шампионски момци. -Ние сме институција, нема екипа која може да не победи., После се што направивме, нема друг клуб ... Read More »

Европските шампиони слетаа на „Александар Велики“ и се упатуваат кон триумфалната капија

61982578_2844969945529901_4184345748957036544_n

Вардарци слетаа на Аеродромот „Александар Велики“ и се упатуваат кон плоштадот, каде ги очекуваат илјадници навивачи, да ги поздрават Шампионите на Европа. Какво лудило владее по улиците низ Скопје, сите се излезени да ги поздрават Европските Шампиони Read More »

Самсоненко: За каков крај зборувате, Вардар треба да почне со работа и за трета Европска титула

f4-keln-2019-dodeluvanje-medali-208471

Еден од најзаслужните за двете освоени Европски титули на Вардар е секако сопственикот Сергеј Самсоненко, кој во неговата ера откако го превзеде клубот успеа на два пати да се искачи на врвот на Европа. Самсоненко ги отфрла шпекулациите дека доаѓа крајот на Вардар, напротив тој вели декка екипата ќе се подготвува и за трета Европска титула. -Зошто сите зборуваат за ... Read More »

(ВИДЕО) Како ЕХФ во една минута го опиша славјето на вардарци

vardarfans-video

Втора Европска титула за екипата на РК Вардар во својата историја. Црвено-црните покажаа уште еднаш дека не е се во парите, не секогаш победуваат финансиски најмоќните, туку дека победува срцето јуначко. Така беше и изминатиов викенд на завршниот турнир во Келн, на кој Вардар успеа во големото финале да го победи тимот на Веспрем (27:24). ЕХФ подготви посебно видео од ... Read More »

Стевановиќ и Рашковиќ гости на прославата на Вардар, овие момци заслужија да ја водат и главната програма за време на прославата

vardarfans-komentatori

Според информациите заедно со Европскиот Шампион во Скопје ќе слетаат и  Сретен Рашковиќ и Стеван Стевановиќ, коментаторите од „Арена Спорт“ телевизија, Овие момци оставија глас цела сезона на Вардар од срце навиваа за црвено-црните на секој дуел од Лигата на Шампионите. Толку настроени навивачки за Вардар, не сме виделе од коментари за време на натпревари. Според нас, заслужија и да ... Read More »

Чупиќ: Останувам во Вардар, тука се најдобрите навивачи на светот

vardarfans-cupic

Играчот кој тежи три Европски титули, од кои две со Вардар, златниот Иван Чупиќ. И во вчерашното финале ги постигна последните два гола и стави печат на победата на Вардар, кој повторно се искачи на врвот на Европа. Хрватското десно крило не помислува за разделба со Вардар, вели дека во Скопје му е убаво и дека останува во клубот. -Една ... Read More »