Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > Slider > (ВИДЕО) Како ЕХФ во една минута го опиша славјето на вардарци
(ВИДЕО) Како ЕХФ во една минута го опиша славјето на вардарци

(ВИДЕО) Како ЕХФ во една минута го опиша славјето на вардарци

Втора Европска титула за екипата на РК Вардар во својата историја. Црвено-црните покажаа уште еднаш дека не е се во парите, не секогаш победуваат финансиски најмоќните, туку дека победува срцето јуначко. Така беше и изминатиов викенд на завршниот турнир во Келн, на кој Вардар успеа во големото финале да го победи тимот на Веспрем (27:24).

ЕХФ подготви посебно видео од прославата на Вардарци и подигнување на скапоцениот трофеј. Како беше тоа скоцкано во една минута, погледнете на линкот, ТУКА.