Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > Slider (page 21)

Slider

Милосављев, Карачиќ, Кристопанс и Фереира во идеалниот тим на Ф4 турнирот во Келн

f4-keln-2019-finale-vardar-vesprem-208771

Четири играчи од Европскиот шампион се најдоа во најдобриот тим на завршниот турнир во Келн. Тоа се голманот Милосављев кој доби уште едно признание од ЕХФ, после она кога беше избран во ОЛ-СТАР тимот, потоа Игор Карачиќ кој на крајот беше прогласен и за МВМ, незапирливиот Даинис Кристопанс и бразилецот Мораес Фереира. Вака изгледа најдобриот тим на завршниот турнир во ... Read More »

(ВИДЕО) Милосављев ја има најдобрата, додека Гедбан втората најдобра одбрана на Ф4 турнирот во Келн

f4-keln-2019-finale-vardar-vesprem-209021

Вардар успеа повторно да стане Шампион на Европа и да го повтори успехот од 2017 година. Црвено-црните повторно се покажаа како најсилни и успеаа во големото финале да ја победата екипата на Веспрем (27:24). Медија тимот на ЕХФ направи избор на ТОП-5 најдобри одбрани, во кои доминираат голманите на Вардар. Милосављев ја има најдобрата одбрана на овој завршен турнир во ... Read More »

(ВИДЕО) Тимур Дибиров го има најубавиот гол на завршниот турнир во Келн

fb_img_1559544631778

Втора Европска титула за екипата на РК Вардар, која се покажа како најдобра на завршниот турнир во Келн. Избраниците на Парондо направија нов подвиг, најпрво во полуфиналето ја победија екипата на Барселона (27:29), додека во големото финале бевме подобри од Веспрем (24:27). ЕХФ направи избор на најдобрите пет голови на овој Ф4 турнир во Келн, а признанието за најдобар погодок ... Read More »

ФОТО) Вардар повторно владее со Европа, добра ноќ вардарци

vardarfans-sampioni

По пауза од една година, Вардар успеа да го врати скапоцениот трофеј во своите витрини и да ја освои Лигата на Шампионите. Изминативе два дена беа бурни за играчите и за сите вардарови навивачи, кои имавме можност да погледнеме нови јуначки натпревари на вардарци. Најпрво во поуфиналето, после голем пресврт и враќање од негатива го победивме тимот на Барселона, додека ... Read More »

(ВИДЕО) Во Келн се слуша само вардарова песна, играчите и навивачите ја слават втората Европска титула

61898840_10156538278983666_1061718380882427904_n

Во Келн се слуша само вардарова песна. Играчите со автобус се упатија до хотелот каде се сместени, а таму ги чекаше толпа од навивачи, кои заедно ја прославија новата Европска титула. Гледајте и уживајте во ова заедничко славје. Read More »

СТОИЛОВ: МОЈАТА ДРЖАВА Е РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА

vardarfans-stole

Вардар е повторно на врвот на Европа, откако успеа во големото финале да ја победи екипата на Веспрем. Заслужена победа за вардарци кои имаа предност во текот на целиот натпревар. На прес-конференцијата пред медиумите, нашиот капитен ги корегираше ЕХФ кои го претставија Вардар како шампион на Северна Македонија „Да потенцирам, мојата држава е РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА“, рече Стоилов. Погледнете на линкот, ... Read More »

(ФОТО) Еуфорија на плоштад, Скопје обоено во црвено-црно

4

На плоштадот во Скопје започна еурофиријата, голем број на вардарови навивачи се собраа за да ја прослават втората Европска титула на Вардар. Вистинско лудило се случува, голем број на вардарци излегоа, а славјето започна кое сигурно ќе трае до доцните ноќни часови. Нашата редакција е присутна на самиот настан, од која ви носи неколку фотографии.   Read More »

(ВИДЕО) Последната минута од финалето и радоста на вардарци

vardarfans-video

Вардар успеа по втор пат да ја освои Европската титула, во последниве три години. Повторно Вардар е владател на Европа, откако успеа во големото финале да го победи Веспрем (27:24). Погледнете ја последната минута од мечот, во која Чупиќ погоди од пенал и го постави конечниот резултат, а потоа следеше големо славје на нашите играчи. Видео на линкот, ТУКА.  Read More »

КАРАЧИЌ Е МВП НА Ф4 ТУРНИРОТ, ФАЛА ЗА СЕ ЛЕГЕНДО

vardarfans-karacic-2

Игор Карачиќ е прогласен за МВП на завршниот турнир во Келн, на кој Вардар во големото финале ја победи екипата на Веспрем (27:24). Ова е втора Европска титула за Вардар и за Карачиќ, кој на најдобар можен начин се збогува со клубот. Како што кажа претходно Стоилов, секој освоен трофеј оваа сезона прв ќе го подигрне Карачиќ, така беше и ... Read More »

ВАРДАР Е НОВ ЕВРОПСКИ ШАМПИОН, ПАДНА И Веспрем ЗА НОВ ИСТОРИСКИ ПОДВИГ

vardarfans-rk-vardar-2

Вардар е новиот Европски шампион, откако успеа во големото финале да ја победи екипата на Веспрем и на тој начин да го повтори успехот од 2017 година. Вардар одигра перфектно прво полувреме и на одмор замина со предност од пет голови. Во првите 8 минути од мечот се играше гол за гол и ниту една од екипите не се одлепи ... Read More »