Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > Slider (page 19)

Slider

СЕХА-лигата и во новата сезона ќе биде екстра квалитетна

56599844_10157939814840348_5092926753073004544_n

СЕХА-лигата и во новата сезона ќе има квалитетни екипи, кои ќе се борат за трофејот во ова натпреварување, во кое Вардар е актуелен освојувач. По пауза од две години во СЕХА-лигата се враќа екипата на Веспрем, додека дебитант во ова натгпреварување ќе биде и екипата на Мотор Запорожје од Украина, која постигна договор со челните луѓе на СЕХА, да се ... Read More »

(ВИДЕО) Фереира се прости на емотивен начин: Благодарам Вардар и Македонија за овие три години

vardarfans-fereira

Еден од играчите кој следната сезона нема да биде дел од Вардар е Рожерио Мораес Фереира. Бразилецот одигра три одлични сезони во Вардар, период во кој освои и две Европски титули и уште голем број на трофеи. Дојде како анонимен од екипата на Кил, но својот максимум го достигна токму во Вардар, страшен и незапирлив играч на пикерската позиција, а ... Read More »

ЕХФ: Вардар се врати во Скопје и со голем број на навивачи го прославија трофејот

vardarfans-proslava

Се уште не стивнува атмосферата од освоената Европска титула на Вардар. Црвено-црните и по втор пат успеаа да ја покорат Европа и да покажат дека се најдобри. Оние кои на почетокот на сезоната го отпишуваат Вардар за највисок пласман беа и самите стручни лица во ЕХФ, кои не ни даваа шанси да големи успеси. Сепак Вардар го докажа спротивното, повторно ... Read More »

Скубе доби пречек во неговиот роден град и признание за освоената Европска титула со Вардар

vardarfans-naslovna

После освојување на Европската титула и пречекот за ракометарите на плоштадот „Македонија“, екипата вчера беше и на прием во владата на Р.Македонија. Дел од ракометарите веќе се вратија во своите родни земји и добија заслужен одмор. Еден од играчите кој оваа сезона дојде во Вардар е словенецот, Стас Скубе, кој веднаш успеа со тимот да ја освои Лигата на Шампионите. ... Read More »

Дибиров во изјава за руски медиум потврди: Останувам во Вардар, ситуацијата е многу подобра

vardarfans-dibirov

Продолжуваат позитивните вести во таборот на Европскиот ракометен Шампион. И во следната сезона ќе биде зачуван дел од „костурот“ на тимот кој успеа по втор пат да ја освои Лигата на Шампионите. Откако Скубе во интервју за словенските медиуми изјави дека останува во Вардар и во новата сезона и дека ситуацијата во клубот е подобра, со изјава за руски медиум ... Read More »

Двете „ѕвезди“ блеснаа на новото лого на Европскиот Шампион

vardarfans-logo

Ракометниот клуб Вардар има ново „лого“ откако успеа да ја освои и втората Европска титула. И втората ѕвезда блесна на новото лого на Вардар, кои ги претставуваат двата освоени трофеи во Лигата на Шампионите. Вардарци за само три години успеаа да освојат две Европски титули и на тој начин да ја потврдат доминацијата во ракометна Европа и да докажат дека ... Read More »

На овој датум пред точно две години, Вардар за прв пат ја „покори“ Европа и ја освои Лигата на Шампионите

vardarfans-sampioni

На овој датум пред точно две години, Вардар за прв пат успеа да испише историја и да ја освои Европската титула. Во големото финале тогаш, за еден гол бевме подобри од екипата на ПСЖ (24:23), а златниот гол вреден трофеј во последните секунди го постигна Иван Чупиќ. Во тој состав беа играчи како Штербик, Циндриќ, Македа, Абутовиќ, Марсениќ, Кањелас и ... Read More »

Дисингер: Ох Господе, успеавме, ова е неверојатно

vardarfans-disinger

Единствениот германец кој играше на завршниот турнир во Келн, беше играчот на Вардар, Кристијан Дисингер. Тој дојде оваа сезона од екипата на Кил и веднаш успеа да ја освои Европската титула. Иако требаше да оди на операција, после онаа здобиена повреда на лактот, во финалето на СЕХА-лигата, сепак Дисингер ја откажа, за да му помогне на својот тим во Келн. ... Read More »

Криштопанс останува во Вардар уште една сезона

kristopans

Десниот бек на Вардар, Даинис Криштопанс си оди од Скопје но останува уште една сезона во редовите на Европскиот шампион. Како што е добро познато летонскиот „џин” потпиша договор со ПСЖ кој му почнува од 2020 и засега нема никакви информации дека побарал предвремен раскин на договорот и премин една година порано. Значи, во овој момент останува еден од главните ракометари за ... Read More »

Коментаторите на Арена Спорт: Скопје повторно е Европска престолнина, слави Македонијо

vardarfans-arena

Коментаторите на „Арена Спорт“ Стеван Стевановиќ и Сретен Рашковиќ го исполнија ветувањето и беа специјални гости, на прославата на Европскиот Шампион. И тие, како и играчите, имаа свои минути да се обратат пред присутните илјадници наивачи, кои дојдоа во голем број да го поздрават шампионот. -Кога имате вакви ракометни магионичари, лесно ни е нам коментаторите. Најдобриот ракомет моментално е во ... Read More »

Look At This