Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > Slider (page 18)

Slider

(ВИДЕО) Целиот настан во Келн, во 147 секунди, Вардар е повторно Европски Шампион

61796334_10158135647160348_1513230326862708736_n

Вардар повторно успеа да ја покори Европа и да го освои вториот трофеј во Лигата на Шампионите. На завршниот турнир кој се одигра во „Ланксес Арената“ Вардар успеа во големото финале да ја победи екипата на Веспрем (27:24). Претходно во полуфиналето, после еден голем пресврт ја совладавме и Барселона (29:27). На тој начин црвено-црните станаа Европски Шампиони. Третото место го ... Read More »

(ВИДЕО) Збогум за Игор Карачиќ од Вардар

vardar-e-seha-shampion-199161

„Кралот“ на СЕХА-лигата и играч на Вардар, Игор Карачиќ, за жал од следната сезона нема да го гледаме во црвено-црниот дрес и ова натпреварување. Игор Карачиќ е од самиот почеток на СЕХА-лигата, каде успеа да освои пет трофеи со Вардар. Дефинитивно и Вардар и лигата губат со неговото заминување, а од медија тимот на СЕХА со посебно видео се збогуваа ... Read More »

Турнирот во Сараево е следен предизвик за пом.пионери на ФК Вардар, каде ќе се натпреваруваат со генерациски повозрасни екипи

vardarfans-pom-pioneri

Помладите пионери на ФК Вардар во периодот од 13-16.јуни ќе бидат дел од осмото издание на меѓународниот турнир “Играј фудбал, живеј живот“ кој ќе се одржи во главниот град Сараево, а мечевите ќе се играат на стадионот Оток и спортскиот центар “Сафет Зајко“.  Се очекува учество да земат околу 200 млади играчи, а мечевите ќе бидат директно пренесувани на каналите ... Read More »

Црвенковска: Ова е неверојатно чувство, прва сезона и титула во ЛШ, во Вардар сме семејство

vardarfans-crvenkovska-660x330

Таа е првата дама која дојде до највисокото место во машкиот клубски ракомет, европскиот трон во ЛШ. Билјана Црвенковска беше првата жена на   тренерската клупа на еден тим во Лигата на шампионите, судбината сакаша таа уште во првата сезона да се закити со злато.   Во интервју за ЕХФ зборува за ова нејзино искуство, односно како прва дама која најпрво учествуваше ... Read More »

(ВИДЕО) Мораес Фереира доби најмногу гласови во изборот за најдобар играч на Ф4 турнирот во Келн

vardarfans-fereira

Бразилецот во редовите на Вардар, Мораес Фереира е прогласен за најдобар играч на завршниот турнир во Келн, од играчите кои се најдоа во идеалната постава на Ф4 турнирот. Фановите гласаа преку посебна мобилна апликација и најмногу гласови доби пикерот на Вардар, кој одигра одлични два натпревари. Во големото финале против Веспрем, беше и најефикасен во нашите редови, успевајќи да постигне ... Read More »

Кристопанс втор најдобар стрелец во ЛШ, веднаш зад Душебаев

vardarfans-kristopans

Вардар покрај тоа што стана Европски шампион може да се пофали дека го има и вториот најдобар стрелец во Лигата на Шампионите. Се работи за незаменливиот Даинис Кристопанс кој имаше одлична сезона пред себе. Малку недостасуваше летонецот да го понесе признанието и за најдобар стрелец, но пред него заврши само еден играч и тоа поранешен член на црвено-црните. Се работи ... Read More »

(ВИДЕО) Како Вардар го победи Веспрем, најдобрите моменти од големото финале

f4-keln-2019-finale-vardar-vesprem-209091

Вардар по втор пат успеа да испише историја и да ја освои Европската титула, откако во големото финале ја победи екипата на Веспрем (27:24). Ако се земе предвид дека унгарците имаа само едно и единствено водство и тоа во првите минути од дуелот, тогаш може да се каже дека Вардар и повеќе од заслужено ја освои Лигата на Шампионите. Имавме ... Read More »

Дибиров со трофејот од ЛШ, во посета на ООУ „Владо Тасевски“

1-2

Тимур Дибиров беше гостин во ООУ „Владо Тасевски“ и им раскажа на учениците како е да се биде европски првак, повторно. Трофејот освоен во Келн во Лигата на шампионите викендов беше дополнителен мотив за учениците да се фотографираат, а од Дибиров да побараат и автограм. Со солзи радосници, многу емоции, возбуда и среќа беше исполнет денот во училиштето, а Тимур ... Read More »

Знаеш како се станува Шампион ? облечи го дресот на Вардар

61621990_10158135670445348_3749768859024883712_n

Европскиот ракометен шампион е ТОП тема насекаде на балканот. Се уште не стивнува еуфоријата од „чудото“ наречено Вардар. За само три години, црвено-црните успеаа да освојат две Европски титули и да ги освојат симпатиите на сите. А како е најлесно да станеш Шампион ќе ви каже Дражен Пиневиќ од „Спортски новости кој во својот наслов најдобро го опиша успехот на ... Read More »

Сашо Милошевски: Успешна сезона за Академијата на ФК Вардар, во која успеавме да промовираме играчи за првиот тим, како и млади надежни тренери

vardarfans-naslovna

После пауза од една година, академијата на ФК Вардар е на добар пат повторно да биде прогласена за најдобра во Македонија. Постигнатите резултати и освоените трофеи ја ставаат младинската школа на Вардар како најголем фаворит за ова признание од фудбалската федерација на Македонија. Еден од најзаслужните за континуираните успеси на Академијата е човекот кој веќе шестта година ја извршува функцијата, координатор во ... Read More »