Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > Slider (page 36)

Slider

Прес-конференција на РК Вардар за мечот против Веспрем

pokana-za-pres-konferencija-15476

Утре со почеток од 12:00 часот ракометниот клуб Вардар ќе одржи прес-конференција за претстојниот дуел од Лигата на Шампионите против екипата на Веспрем. Истата ќе се одржи во прес-конференциската сала на С.Ц Јане Сандански на која ќе присуствуваат тренерот Гарсија Парондо и капитенот Стојанче Стоилов. Мечот против Веспрем, ЕХФ го одреди за дерби на 12.коло во ЛШ. Истиот ќе се ... Read More »

Најава за следното коло во ЛШ, какви се шансите на Вардар и другите екипи за пласман на „подобрите“ позиции во групата А

vardarfans-rk-vardar

До крајот на групната фаза во двете најсилни групи остануваат да се одиграаат уште три кола, додека во групата А се повеќе се разгорува битката за „подобрите“ позиции на табелата. Вардарци завршија голема работа во претходното коло, кога на гостински терен победија еден од конкурентите за второто место на табелата во групата. Со поразот од Вардар, екипата на Рајн-Некар се ... Read More »

Комити: Јане Сандански е место каде се раѓаат нови херои, во сабота сите во сала

47302904_10157596452545348_7925547252032995328_n

Како се ближи натпреварот против екипата на Веспрем така се повеќе се загрева атмосферата за овој дуел. Вардар во сабота игра многу важен меч, а од исходот на дуелот во голема мера ќе зависи конечниот пласман на табелата во најсилната група А. Голманот на Вардар, Дејан Милосављев имаше повик до сите вардарови навивачи да дојдат во сабота во Јане Сандански ... Read More »

Левораките играчи најдобри стрелци на Вардар во СЕХА-лигата

52179360_288400995186317_725314401703297024_n

На четири кола до крајот на регуларниот дел од СЕХА-лигата, Вардар е сигурен учесник на завршниот турнир на најдобрите четири екипи, кој оваа сезона најверојатно ќе се одигра во Хрватска. Што се однесува до листата на најдобри стрелци во редовите на Вардар, неа ја предводи Дмитри Кисељев кој има постигнато 47 голови. Неговиот соиграч на десната бековска позиција, Даинис Кристопанс ... Read More »

Ален Ќосевски постигна 20 гола во триумфот на Вардар Јуниор, на дуел од младинската лига против Прилеп

51552638_10157797139415348_7068247255488135168_n

Екипата на Вардар Јуниор триумфираше на денешниот меч од младинската машка ракометна лига во групата 2, против екипата на Прилеп 2010. Мечот се одигра во С.Ц. Јане Сандански и заврши со триумф на црвено-црните со резултат 43:26. Почетокот на мечот им припадна на гостинскиот тим, кој во три наврати беше во предност, а последното беше при резултат 3:4. Од тие ... Read More »

Од утре 45 отсто попуст на женската колекција во Вардар Фаншоп

izraduvajte-gi-sakanite-45-otsto-popust-na-zhenskata-kolekcija-vo-vardar-fanshop-19020

Во пресрет на празникот на вљубените и на Свети Трифун од утре, 11 февруари 2019 година, во Вардар Фаншоп ќе понуди попуст до 45 отсто на женската колекција на Хумел. Специјалниот попуст ќе биде во неделата кога се подготвувавме за натпреварот на неделата од ЕХФ Лигата на шампионите, меѓу Вардар и Веспрем што е закажан за 16. февруари во игра ... Read More »

Мораес Фереира: Верувам дека за следниот меч од ЛШ против Веспрем ќе бидам комплетно подготвен

vardarfans-moraes-fereira

Следната сабота, Вардар го оечкува нов натпревар во Лигата на Шампионите, во рамките на 12, коло кое од ЕХФ е прогласено за дерби на колото, црвено-црните се домаќини на екипата на Веспрем. За овој многу важен меч, Вардар би требало да биде посилен за играњето на Мораес Фереира, кој после операцијата на коленото имаше период на рехабилитација. Сепак бразилскиот пикер ... Read More »

(ВИДЕО) Цепелинот на Карачиќ и Кристопанс е потег на мечот

RNL vs. HCVS

Вардар успеа да слави на тешкото гостување кај екипата на Рајн-Некар (27:30) и да ја забележи својата седма победа во Лигата на Шампионите. Потегот на мечот го имаа вардарци, во улога се најдоа Карачиќ и Кристопанс кој изведоа цепелин, кој во гол го претвори летонскиот “џин„. Погледнето го цепелинот на Карачиќ и Кристопанс, на линкот, ТУКА. Read More »

ГОЛЕМА ПОБЕДА ОД МАНХАЈМ, ВАРДАР ГО “ПРЕСЛУША„ РАЈН-НЕКАР И ГИ ЗГОЛЕМИ ШАНСИТЕ ЗА ВТОРОТО МЕСТО ВО ГРУПАТА

201911020102013_28

Вардар со голема победа се враќа од гостувањето во Манхајм, откако вечерва во рамките на 11. коло во најсилната група А ја совладаа екипата на Рајн-Некар. Нашиот шампион и повеќе од заслужено победи, со оглед дека имаше водство од првата па се до последната минута на мечот, надигран противникот во сите сегменти од ракометната игра. Натпреварот започна со одбрана на ... Read More »

Познат составот на Вардар, без Мораес, Борозан и Оцвирк, Рајн-Некар со 14 ракометари

43283479_10157438144030348_28710116912005120_n

Познато е со кој тим ќе игра Вардар на денешното гостување во Германија. Како што се очекуваше, во тимот ги нема Борозан и Мораес, а отпадна и Грегор Оцвирк кој извесно е дека ќе го напушти тимот на Вардар. Во тимот се враќа Калифа Гедбан. Вардар: Скубе, Кристопанс, Војводиќ, Недановски, Стоилов, Гедбан, Чупиќ, Карачиќ, Милосављев, Дибиров, Шишкарев, Поповски, Калараш, Дисингер, Кисељев, Кизиќ.  Тренерот на „лавовите“ Николај Јакобсен нема да може ... Read More »