Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > Slider (page 35)

Slider

Комити: Шлаканицата од Веспрем ќе ја преболиме лесно со победа над Кристијанштад и Монпелје

52598701_2062542307133377_4704460906908614656_n

Со поразот од Весрем, екипата на Вардар ја загуби втората позиција на табелата, но останува во игра за ова место. Веќе утре не очекува нов натпревар во групата А, гостувањето кај екипата на Кристијанштад. На својата официјална страна Комити го напишаа следново: Ранети сме… Силна шлаканица беше домашниот пораз од Веспрем…Боли но е површна, не отрезни, ќе ја преболиме лесно ... Read More »

Кој е потенцијален противник на Вардар во 1/8 финалето, доколку црвено-црните завршат на 3.место во својата група

vardarfans-rk-vardar

До крајот на групната фаза во двете најсилни групи од Лигата на Шампионите остануваат да се одиграат уште две кола, по што ќе бидат познати екипите кои ќе обезбедат директен пласман во четвртфиналето, како и осминафиналните двојки. По поразот од Веспрем, нашиот шампион го загуби второто место и моментално се наоѓа на 3. позиција на табелата во најсилната група. Што ... Read More »

Прашајте го Игор Карачиќ и добијте подарок

47239572_10157595954390348_383336538521468928_n

Еден од играчите кој има најдолг стаж во Вардар е Игор Карачиќ, кој ја игра својата седма сезона во дресот на Вардар. На официјалната страна на Вардар излегоа со текст, во врска со средниот бек на вардарци, кој ви го пренесуваме во целост. Се што сакате да дознаете за Игор Карачиќ, неговата кариера, престојот во Вардар, неговиот живот, соиграчите, очекувањата ... Read More »

Паднаа Вардар и Киелце, додека Веспрем се искачи на 2.место, преглед на 12.коло во групата А

52574015_2581228148559162_9016971542289973248_n

Изминатиов викенд на програмата беше 12.коло во најсилната група А, во која победи забележаа екипите на Веспрем, Монпелје, Брест Мешков и Барселона. Промени има и на табелата, што се однесува до втората позиција, која сега му припаѓа на Веспрем, додека Вардар е на третото место. Ако нешто беше добро за вардарци во ова коло е секако враќањето на теренот, за ... Read More »

(ВИДЕО) „Магичните“ прсти на Милосављев

vardarfans-milosavljev

Иако беше одличен на голот на Вардар, Дејан Милосављев кој повторно имаше двоцифрен број на одбранети удари, сепак неговиот Вардар не успеа да стигне до триумф против екипата на Веспрем. Популарниот „Банда“ само во првото полувреме имаше 9 одбрани, додека мечот го заврши со вкупно 12 успешни интервенции. Иако имаше неколку добри одбрани, од медија тимот на ЕХФ го издвоија ... Read More »

Виолета Томовска и вардаровите навивачи во еден глас ја изведоа песната која е одлика на Вардар, “„Ој Вардаре Македонски“.

52087592_1475533162579024_792671527697907712_n

Вардар е гордост Македонска, а една од најголемите пејачки во Македонија, Виолета Томовска имаше одлична изведба на песната „Ој Вардаре Македонски“. Со оваа песна која е одлика на спортскиот колектив Вардар, започна вчерашниот натпревар помеѓу екипите на Вардар и Веспрем. Арената Јане Сандански беше исполнета до последното место, а сите во еден глас со Томовска ја испеаа песната „Ој Вардаре Македонски“. ... Read More »

(ВИДЕО) Скубе ја „измрда“ цела одбрана на Веспрем и го совлада Миклер

vardarfans-skube

На натпревар со две различни полувремиња, екипата на Веспрем успеа да го добие дуелот со Вардар, кој се играше во С.Ц. Јане Сандански. Црвено-црните иако на полувреме имаа пет гола позитива, сепак вториот дел го загубија со седум разлика, па на крајот загубија од тимот на Веспрем. Потегот на мечот го имаше Стас Скубе кој ја „измрда“ цела одбрана на ... Read More »

„Празник за ракометот“ , се е подготвено за нова голема победа, Веспрем мора да „изгоре“ во комитскиот „пекол“

vardarfans-najava

Денес е празник за ракометот во Македонија, ни претстои голем натпревар во Лигата на Шампионите. Во С.Ц Јане Сандански со почеток од 17:30 часот ќе гостува екипата на Веспрем од Унгарија, победникот од овој дуел во голема мера ќе го реши прашањето околу освојувањето на второто место во најсилната група А. Интересно е тоа што Вардар за прв пат ќе ... Read More »

Комити: Не постојат изговори поради кои нема да се присуствува на отварањето на Комитската пролет

vardarfans-komiti

Сите патишта денес водат кон С.Ц. Јане Сандански, каде не очекува Европското ракометно дерби помеѓу нашиот Вардар и екипата на Веспрем. Натпревар кој ќе донесе многу возбудувања и возвишки кај навивачите. Денес се очекува осми играч на ракометарите да бидат најдобрата навивачка група во Македонија, популарните Комити кои треба да го понесат својот миленик кон една голема победа. Во пресрет ... Read More »

Одлична анализа на О’БРАНИНГ: Судир на Вардар и Веспрем и поранешните соиграчи, сега тренери на спротивни страни

vardarfans-parondo-dejvis

Сите очи утре ќе бидат вперени кон ракометното „Ел класико„ и дуелот помеѓу Вардар и Веспрем. Тоа се две екипи кои оваа сезона се големи претеденти за пласман на завршниот турнир, а со тоа и за освојување на Европската круна. Вардар направи многу промен оваа сезона, како на тренерски, така и на играчки план. Истото се случуваше и со нашиот ... Read More »